Forum modelarzy kolejowych w wielkości N Strona Główna Forum modelarzy kolejowych w wielkości N

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomytec Bus System
Autor Wiadomość
marcin_kempa

Wysłany: 2014-05-10, 22:10   Tomytec Bus System

Jak w temacie. Ktoś to ma oprócz mnie? Pytam, żeby nie wyważać otwartych drzwi. Chodzi mi o druty prowadzące. Stosował ktoś zamienniki? Dal wtajemniczonych to pytam o to czy ma ktoś u siebie system zrobiony np. na strunach gitarowych? Widziałem gdzieś takie rozwiązanie, ale nie wiem do końca czy na pewno są top struny. Jak ktoś ma to proszę o zabranie głosu.
PS: Japan train rulzzzz :)

Misiek

Wysłany: 2014-05-11, 00:02   

Jesteś chyba pierwszy ;-)
Napisz coś o tym.
Toto jeździ jak faller, tylko jak steruje się zatrzymywaniem?
Bo trasa to jak wspomniałes, drut w jezdni?

marcin_kempa

Wysłany: 2014-05-12, 15:19   

Kupiła mi zestaw startowy laseczka na urodziny(po delikatnych naciskach) :->
W zestawie były plastikowe części plastikowej jezdni które tworzą jajo z peronem do zatrzymywania. Po wewnętrznej stronie(od dołu) tych dróg jest zamocowany drut który wyznacza linię jazdy. Autobus na przedniej osi ma taki chwytak z magnesem, który przylega do drutu. Na internecie ktoś pokazał, że zamiast gotowych dróg można rozłożyć jakiś drut(struna) i np. to zaszpachlować.
Jeździ jak wspomniałem samo. Naciska się przycisk pod autobusem na okres 2 sekund i stawia się pojazd na drut/jezdnię. Autobusik rusza i sobie jeździ. W środku jest jakiś układ z wmontowanym dekoderem co sprawia, że można te autobusy zatrzymywać czy zwalniać ich jazdę. Jest taka wajcha przy peronie która w jednej pozycji, zatrzymuje autobus na 8 sekund a w drugiej pozycji na stałe. Ogólnie zmiana prędkości jazdy czy zatrzymanie, odbywa się to za pomocą magnesów które montuję się pod jezdnią. Na jakiej zasadzie to działa, nie wiem.
Powiem szczerze, że za tak niewielką kasę(około 80 euro za zestaw startowy), to nawet fajna sprawa.
Tutaj link to rozwiązania z drutem: http://www.youtube.com/watch?v=20DgPFjOeso

Odpowiedz do tematu